Gdzie można tanio wypocząć nad morzem?

Najchętniej wybierana miejscówka na wakacje? Oczywiście morze. Słoneczne kurorty położone blisko plaży przyciągają turystów przez całe lato, a ta popularność przekłada się często na wysokie ceny. Na szczęście nie wszędzie urlop nad morzem będzie aż tak kosztowny.

Chorwacja

Chorwacja zalicza się do najchętniej odwiedzanych krajów w sezonie wakacyjnym. Jej plaże ciągną się kilometrami i jest w czym wybierać, jeśli chodzi o malownicze lokalizacje. Sporo jest też miejsc, w których pobyt nie wymaga wielkiego budżetu. Są to głównie miejscowości z dala od najpopularniejszych turystycznych szlaków, to jednak wcale nie oznacza, że są one mało interesujące. Dobrym pomysłem będzie wypoczynek na jednej z chorwackich wysp, warto też rozważyć wakacje na łódce – jacht da się wyczarterować w każdym chorwackim porcie.

Bułgaria

Kilka dekad temu bardzo popularna wśród polskich turystów, w latach 90-tych sporo straciła na swojej atrakcyjności. Od paru sezonów widać jednak rosnące zainteresowanie Bułgarią. To tańsza alternatywa dla popularnej Chorwacji czy Włoch, a pod względem krajobrazów oraz dostępności plaż, Bułgaria zdecydowanie ma się czym pochwalić. Bułgarskie plaże leżą nad Morzem Czarnym, a najbardziej znane ośrodki to Warna i Burgas. Pogoda jest tu ładna przez całe lato, lokalna kuchnia również powinna przypaść do gustu, prócz tego warto się wybrać na wycieczkę po bułgarskich zabytkach – a jest ich naprawdę sporo.

Albania

Albania to dość rzadko wybierany kierunek na wakacje, choć leży nad morzem i przez całe lato panuje tu piękna, słoneczna pogoda. Jak można sprawdzić na okiemturysty.pl, baza turystyczna w Albanii nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięta jak w Grecji czy Chorwacji, ale raczej bez większego trudu da się znaleźć dobry hotel lub prywatną kwaterę. W Albanii można liczyć na wspaniałe widoki, długie, piaszczyste plaże i czystą wodę w morzu. Poza tym jest tu mnóstwo imponujących zabytków oraz unikalna przyroda, jaką ciężko spotkać w innych zakątkach Europy.

Czarnogóra

W tym samym regionie, między Chorwacją a Albanią, leży Czarnogóra. To niewielki kraj, za to ma sporo do zaoferowania, bo swój urlop w Czarnogórze można spędzić zarówno wylegując się na plaży, jak i aktywnie, wędrując po jednym z tutejszych rezerwatów przyrody. W Czarnogórze są też odpowiednie warunki do uprawiania wielu sportów wodnych, a wynajem łódki będzie tańszy niż w sąsiedniej Chorwacji. Jeśli kogoś interesuje historia, pobyt w Czarnogórze można połączyć ze zwiedzaniem Albanii oraz Macedonii. Zobacz również ile kosztuje Egipt wiza.

zobacz zobacz live url