Jak zadbać o skórę jesienią? Mezoterapia igłowa może Ci w tym pomóc

Ciepłe pory roku nie są łaskawe dla skóry twarzy. Pod wpływem intensywnych promieni słonecznych pojawiają się przebarwienia i przyspiesza się proces starzenia. Twoja skóra potrzebuje intensywnej pielęgnacji po lecie? Mezoterapia igłowa to sposób na dostarczenie składników aktywnych dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Po serii zabiegów skóra odzyskuje zdrową kondycję i młody wygląd.

Przywróć skórze świetną kondycję po lecie

Mezoterapia igłowa to prawdziwy ratunek dla skóry zmęczonej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi w lecie. Zabieg polega na iniekcji wybranych substancji odżywczych w postaci mikrozastrzyków. Składniki aktywne zaaplikowane podczas mezoterapii igłowej działają miejscowo i szybko rozchodzą się w skórze. Iniekcja pobudza procesy regeneracyjne, polegające na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny – są to białka, które odpowiadają za napięcie i młody wygląd skóry. Jednocześnie dochodzi do poprawy mikrokrążenia w skórze. Cera odzyskuje równomierny koloryt, nawilżenie i młodzieńczą jędrność.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

O skórę twarzy należy dbać o każdej porze roku. Jesień to dobry moment, aby zapewnić jej głęboką pielęgnację w postaci mezoterapii igłowej. Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej, który dba o najwyższą jakość i bezpieczeństwo procedury – wyjaśnia ekspert z Kliniki La Perla w Krakowie. Skóra zostaje najpierw dokładnie oczyszczona, a później nakładany jest na nią krem znieczulający. Następnie lekarz dobiera substancję leczniczą w zależności od kondycji skóry. Aplikuje ją w formie drobnych iniekcji do środkowej warstwy skóry. Procedura trwa około 20-40 minut.

Bezpośrednio po mezoterapii igłowej skóra może być silnie zaczerwieniona i obrzęknięta, co jest naturalną konsekwencją iniekcji. W dniu zabiegu nie należy dotykać oraz myć okolicy poddanej mezoterapii. Przez kilka dni po iniekcji trzeba zrezygnować z korzystania z sauny, solarium, basenu. Co ważne, od razu po zabiegu można wrócić do pracy i wykonywania swoich codziennych obowiązków. Skóra po mezoterapii igłowej regeneruje się szybko i już po kilku dniach nie ma śladu po iniekcji.

Jak działa mezoterapia na skórę twarzy?

Mezoterapia igłowa odmładza skórę w sposób naturalny. Ujędrnia i poprawia jej napięcie, nie zmieniając rysów twarzy. Następuje wzmocnienie kondycji skóry, a proces starzenia zwalnia. Działanie zabiegu zależy również od zastosowanych substancji aktywnych. Jednym z najczęstszych składników mezokoktajlu jest kwas hialuronowy, który ma silne właściwości nawilżające i wspomagające odmładzanie. Z kolei kompleksy witaminowe pozwalają na dogłębne odżywienie skóry.

Najlepsze rezultaty mezoterapii igłowej widoczne są zazwyczaj po serii kilku zabiegów. Co więcej, zapoczątkowane podczas procedury procesy regeneracyjne zachodzą dość powoli. W związku z tym optymalne efekty pojawiają się stopniowo w ciągu kilku, a nawet kilkunastu tygodni. Długotrwałe rezultaty można utrzymać dzięki tzw. zabiegom podtrzymującym, które wykonuje się z częstotliwością raz na kilka miesięcy.

Zabieg mezoterapii igłowej powinien zostać wykonany przez doświadczonego lekarza. Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, ta strona zawiera więcej informacji.

https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft