Jak znaleźć tanie ubezpieczenie naszego dla samochodu?

 

Obowiązki ciążące na właścicielach pojazdów mechanicznych to między innymi pilnowanie corocznych przeglądów technicznych, jak również dbanie o to, aby pojazd posiadał ważną polisę OC. Szczególnie ten ostatni aspekt często jest bagatelizowany przez kierowców – co stanowi poważne naruszenie prawa. Jak w praktyce działa ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Gdzie kupimy takie ubezpieczenie i czy jego cena jest stała?

Dlaczego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie strat wyrządzonych przez nas na drodze – mogą być to straty dotyczące uszkodzenia innych samochodów, ale również uszczerbku na zdrowiu osób poszkodowanych (w tym również pieszych czy rowerzystów). Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest niejako zabezpieczeniem dla osoby poszkodowanej i jej mienia. Ubezpieczenie OC obowiązuje rok – po roku polisa traci ważność a posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do jej odnowienia. Najlepiej jest, gdy zachowuje on ciągłość ubezpieczenia. Wysokość ceny OC nie jest stała i wynika ona z licznych zmiennych. Na cenę polisy wpływa przede wszystkim nasz wiek, ale również staż w latach za kierownicą, wiek i marka naszego samochodu, pojemność silnika. Ubezpieczenie samochodu tego typu zakupimy w stacjonarnych oddziałach firm ubezpieczeniowych, jak również w sieci – kupno polisy online znacząco oszczędzi nasz czas, a niejednokrotnie też… pieniądze!

OC nie tylko dla kierowców

Czy wiesz, że ubezpieczenie OC może być również produktem dedykowanym dla rowerzystów? Jeśli poruszasz się w przestrzeni miejskiej rowerem warto, aby posiadać tego typu polisę. Pozwoli nam ona na opłacenie szkód wyrządzonych przez nas, np. zarysowanie samochodu czy uszkodzenie innego roweru podczas jazdy.

 

 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….