Jak znaleźć tanie ubezpieczenie naszego dla samochodu?

 

Obowiązki ciążące na właścicielach pojazdów mechanicznych to między innymi pilnowanie corocznych przeglądów technicznych, jak również dbanie o to, aby pojazd posiadał ważną polisę OC. Szczególnie ten ostatni aspekt często jest bagatelizowany przez kierowców – co stanowi poważne naruszenie prawa. Jak w praktyce działa ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Gdzie kupimy takie ubezpieczenie i czy jego cena jest stała?

Dlaczego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie strat wyrządzonych przez nas na drodze – mogą być to straty dotyczące uszkodzenia innych samochodów, ale również uszczerbku na zdrowiu osób poszkodowanych (w tym również pieszych czy rowerzystów). Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest niejako zabezpieczeniem dla osoby poszkodowanej i jej mienia. Ubezpieczenie OC obowiązuje rok – po roku polisa traci ważność a posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do jej odnowienia. Najlepiej jest, gdy zachowuje on ciągłość ubezpieczenia. Wysokość ceny OC nie jest stała i wynika ona z licznych zmiennych. Na cenę polisy wpływa przede wszystkim nasz wiek, ale również staż w latach za kierownicą, wiek i marka naszego samochodu, pojemność silnika. Ubezpieczenie samochodu tego typu zakupimy w stacjonarnych oddziałach firm ubezpieczeniowych, jak również w sieci – kupno polisy online znacząco oszczędzi nasz czas, a niejednokrotnie też… pieniądze!

OC nie tylko dla kierowców

Czy wiesz, że ubezpieczenie OC może być również produktem dedykowanym dla rowerzystów? Jeśli poruszasz się w przestrzeni miejskiej rowerem warto, aby posiadać tego typu polisę. Pozwoli nam ona na opłacenie szkód wyrządzonych przez nas, np. zarysowanie samochodu czy uszkodzenie innego roweru podczas jazdy.

 

 

ndo.pl https://superportal24.pl/kalkulator-ubezpieczenia-samochodu-jak-szybko-i-skutecznie-oszacowac-koszty-14848 qieateri.com