Leczenie kanałowe Kraków – zaufaj doświadczonym stomatologom

Leczenie kanałowe Kraków może stać się źródłem niepotrzebnego stresu i większości z nas nie kojarzy się dobrze. Zazwyczaj takie leczenie jest bolesne ze względu na to, że zabieg jest wykonywany w obrębie miazgi zęba, czyli tkanki, która wypełnia korzenie zębowe. W skład miazgi wchodzą naczynia krwionośne i nerwy, których naruszenie powoduje spore dolegliwości bólowe. Leczenie kanałowe jest wykonywane, kiedy miazga zęba zostanie uszkodzona lub zainfekowana przez próchnicę uraz, lub poważne choroby dziąseł. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jakie są wykonywane w gabinecie stomatologicznym i ma na celu uratowanie zęba i zapobiegnięcie jego wyrwaniu oraz utworzeniu się niebezpiecznego ropnia. Kiedy powinniśmy się skonsultować z lekarzem stomatologiem w sprawie wykonania leczenia kanałowego? Jeśli w trakcie jedzenia, żucia i nacisku szczęki odczuwamy bardzo silny ból, silniejszy niż przy zwykłym bólu zęba, a do tego nasze zęby są nadwrażliwe na wysokie i niskie temperatury oraz pojawiła się tkliwość sąsiadujących z zębem dziąseł i tkanek, a także ciemne przebarwienie zęba nie zwlekajmy z wizytą. W specjalistycznej klinice doświadczeni lekarze na pewno nam pomogą i wykonają leczenie kanałowe Kraków na najwyższym poziomie tak, żebyśmy nie musieli się zmagać z bólem zęba.

Leczenie kanałowe Kraków – pod mikroskopem i pod kontrolą 

W Klinice Implantis specjaliści wykonują leczenie kanałowe Kraków przy wykorzystaniu najnowocześniejszej metody – mikroskopowo. Każdy zabieg jest przeprowadzany indywidualnie przy uwzględnieniu danego przypadku, a do tego sprawnie i w spokojnej atmosferze. Przy pomocy mikroskopu możliwe jest usunięcie zmienionej chorobowo miazgi zęba, a następnie oczyszczenie i wypełnienie kanałów zębowych i w końcowym etapie rekonstrukcja zęba. Mikroskopowe leczenie kanałowe to bardzo sprawny proces, który można przeprowadzić w czasie trwania jednej wizyty, a dzięki precyzyjności urządzenia zabieg jest jak najmniej bolesny dla pacjenta. Dodatkowo przy zabiegu jest wykorzystywana technologia bezbolesnego znieczulenia bez użycia strzykawek. 

Nowoczesny aparat The Wand Plus pozwala na szybkie trzyminutowe znieczulenie przy użyciu małego komputera wraz z końcówką przypominającą długopis. Dzięki tej technologii pacjent nie musi obawiać się ani zabiegu leczenia kanałowego ani znieczulenia. Wizyta u stomatologa nie musi być traumatycznym przeżyciem i specjaliści w klinice dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować obawy i niekomfortowe odczucia, a także dokładnie tłumaczą, na czym będzie polegał zabieg i jakiej aparatury będą używać. 

Z jakich etapów składa się leczenie kanałowe Kraków?

Całe leczenie rozpoczyna się o skrupulatnej diagnostyki, na którą składają badanie radiologiczne zębów i kości wyrostka zębodołowego, mikrotomografia komputerowa 3D oraz obserwacja kliniczna pacjenta. Na tej podstawie stawiana jest diagnoza endodontyczna określany jest zakres zabiegu oraz kosztorys do akceptacji przez pacjenta. Następny krok to właściwy zabieg, czyli leczenie kanałowe Kraków. Rozpoczyna się znieczuleniem, następnie jest wykonywany otwór w koronie zęba, oczyszczenie chorej miazgi, ukształtowanie kanałów, wypełnienie kanałów tak zwaną gutaperką oraz tymczasowe wypełnienie, które usuwa się przed procesem odbudowy zęba. Na koniec tego etapu jest wykonywane zdjęcie punktowe kontrolne. 

Ząb po leczeniu kanałowym jest bardzo słaby, dlatego należy wykonać jego wzmocnienie przy użyciu włókna szklanego oraz korony porcelanowej. W zależności od rozległości infekcji takie wzmocnienie może zostać wykonane od razu na tej samej wizycie lub trzeba poczekać kilka miesięcy, zanim ząb całkowicie się wygoi. Wzmocnienie zęba również jest wykonywane mikroskopowo. Warto dodać, że leczenie pod mikroskopem jest wykorzystywane również do usunięcia pozostawionych w korzeniach narzędzi stomatologicznych, które ułamały się w czasie innego zabiegu.

zobacz zobacz https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/