Mycie okien Wrocław – najłatwiejsze i sprawdzone sposoby

Mycie okien Wrocław to niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli mamy do umycia bardzo dużą ilość okien w domu lub biurze i chcemy, żeby efekt był zadowalający. Najpoważniejszy problem, jaki zawsze spotykamy przy myciu okien to jakich środków użyć, aby mycie przebiegło bez smug. Zadania nie ułatwia fakt, że na rynku jest mnóstwo produktów do mycia okien i wszyscy producenci obiecują, że będziemy mogli przeglądać się w szybie okna jak w lustrze po użyciu detergentu. Niestety nie zawsze wygląda to tak kolorowo. Jakich produktów i metod używać, aby jak najbardziej usprawnić sobie ten proces i nie przeznaczyć na niego całego dnia? Podpowiadamy!  

Najlepiej rozpocząć mycie okien od umycia plastikowych ram. Na nich zazwyczaj zbiera się najwięcej kurzu i pyłu z ulicy. Zbierzmy ten brud dokładnie ściereczką nawilżoną w wodzie z płynem do naczyń, a następnie wytrzyjmy do sucha. Następnym krokiem będzie umycie szyb. Do mycia wybierzmy ściereczkę z mikrofibry, która będzie dobrze chłonęła wodę i zminimalizuje ryzyko powstania nieestetycznych smug. Aby nasze okna lśniły, użyjmy mieszanki octu z wodą zamiast sklepowych detergentów. Ocet to najlepszy środek do mycia i nabłyszczania. Nie musimy się przejmować również nieprzyjemnym zapachem, ponieważ przy otwartych oknach zapach szybko wyparuje. Octu używamy w proporcji 4:1 z wodą. Aby okna się błyszczały, ważne jest też polerowanie, czyli wycieranie od razu do sucha szyb ręcznikiem papierowym lub tak jak nasze babcie gazety.

Przydatne mogą okazać się też dostępne na rynku elektryczne ściągaczki do wody, dzięki którym mycie okien Wrocław przebiegnie szybko. 

Mycie okien Wrocław – skorzystaj z firmy sprzątającej

Jeśli nie masz cierpliwości do mycia okien i czas nie pozwala Ci na to, żeby zająć się tym samemu dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy sprzątającej. Profesjonalna firma ma swoje sprawdzone sposoby na mycie okien Wrocław, a sprawna ekipa poradzi sobie z tym zadaniem w mgnieniu oka. Dodatkowo firma https://moppy.pl/sprzatanie-uslugi-sprzatajace/mycie-okien używa ekologicznych produktów i na pewno będziesz zadowolony z efektu. Na szczęście mycie okien Wrocław nie musi być przeprowadzane tak często, jak standardowe sprzątanie w związku z czym koszt takiej usługi nie będzie wysoki, biorąc pod uwagę, że porządne mycie okien sprawi, że będą one czyste dłużej, a do tego każdy zauważy pozytywne zmiany w pomieszczeniu. Czyste okna znacząco wpływają na estetykę mieszkania domu i biura. 

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ domains.pl zobacz więcej