Ozdobne naklejki na ścianę

 

Pokój dziecka to jedno z tych pomieszczeń, które powinno być w pełni funkcjonalne, ładne i przestronne. Z tego powodu, oprócz ustawienia tu koniecznych mebelków, zawieszenia ozdobnych tkanin w oknie i zainstalowania bezpiecznych sprzętów, warto także udekorować ściany, które są doskonałą powierzchnią do wyeksponowania na nich interesujących ozdób.

Ozdabianie pokoju dziecka

Kącik dziecięcy charakteryzuje się dużą ilością zabawek, stymulujących poznawanie otaczającego malucha świata, wspomagających jego rozwój psychofizyczny, a także umożliwiających zapoznanie się dziecka z przedmiotami o różnym przeznaczeniu. Zabawki mają również charakter ozdobny – świetnie udekorują dziecięcy pokój i wniosą tu atmosferę radości i przytulności.

Interesującym pomysłem na podniesienie estetyki pokoju dziecka jest ozdobnie ścian fototapetą, naklejkami ściennymi, obrazkami, makatkami czy innymi przedmiotami zdobniczymi. Tego typu dekoracje sprawdzą się zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci, a gdy młody lokator zechce zmienić wystrój swojego pokoju, można je szybko zdjąć ze ściany i w te miejsca nakleić lub powiesić zupełnie inne dekoracje, o całkowicie nowej tematyce.

Naklejki do pokoju dziecka

Naklejki ścienne to nowy trend w dekorowaniu ścian pokoju dziecięcego – ogromny wybór wzorów, kolorów, tematyki i rozmiarów poszczególnych elementów, znajdziemy zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.Najczęściej stosowanymi naklejkami do pokoju niemowląt i małych dzieci są elementy z motywami roślinnymi, figurami geometrycznymi, zabawkowymi czy postaciami z bajek. Dla starszych dzieci polecane są naklejki z bohaterami komiksów, modelami pojazdów drogowych, kolejowych i kosmicznych, czy o charakterze edukacyjnym – naklejki z mapą świata, wzorami matematycznymi i fizycznymi, oryginalnym napisem w formie sentencji, złotych myśli, czy zwrotką wiersza, będą świetnym pretekstem do poszerzania wiedzy.

Jak przykleić naklejkę na ścianę?

Przyklejenie wybranej naklejki jest bezproblemowe – w większości modeli należy odkleić ją od zabezpieczającego klej arkusza i docisnąć do wybranego miejsca na ścianie. Naklejki do pokoju dziecka wykonane są z bardzo trwałego i odpornego na różne czynniki tworzywa, dlatego też nie tracą swoich walorów estetycznych przy normalnym użytkowaniu. Łatwo je również utrzymać w czystości – w celu usunięcia z nich kurzu, należy namoczyć i dobrze wyżąć czystą ściereczkę, a następnie delikatnie przetrzeć nią naklejkę.

Jak odkleić naklejkę ścienną?

W celu odklejenia ozdoby trzeba podważyć obrzeże nalepki i delikatnie odciągać ją od ściany. W ten sposób usuwana naklejka powinna łatwo odejść od powierzchni, nie naruszając jej struktury.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki do pokoju dziecka.

mizrachi.com yfine.pl liotecalibre.org