Wiszace szafki kuchenne – dobry wybór na wiele lat

Nie każda osoba musi postawić na wiszące szafki kuchenne. Jednak, ciężko wyobrazić sobie bez nich kuchnię. Warto więc postawić na takie szafki, które będą sprawdzać się doskonale przez naprawdę długi czas.

Odpowiednie wiszące szafki kuchenne

Zanim zostanie podjęta decyzja o zakupie tego rodzaju mebli, należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Po pierwsze – czy w kuchni na pewno znajdzie się dla nich miejsce? Czy nie lepiej zastanowić się nad tylko i wyłącznie dolną zabudową? Jeżeli ktoś ma odpowiednio dużą kuchnię, to jak najbardziej może zrezygnować z szafek wiszących. W małych kuchniach, staną się one nieodzownym elementem, ponieważ dzięki nim będzie można zyskać dodatkową powierzchnię do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych i akcesoriów kuchennych. Aczkolwiek, należy postawić na takie szafki, które zostaną powieszone na odpowiedniej wysokości.

Odległości pomiędzy szafkami kuchennymi

Decydując się na wiszące szafki kuchenne, należy pamiętać o tym, aby pomiędzy nimi, a dolną zabudową, zostawić dużo miejsca wolnego. Szacuje się, że wisząca szafka kuchenna a blat roboczy powinny zostać oddalone od siebie na ok. 60 cm. Tylko dzięki temu będzie można pozwolić sobie na swobodną pracę na blacie roboczym, uwzględniając tym samym konieczność korzystania z górnych szafek kuchennych. Zachowanie takich odległości pozwoli również na montaż oświetlenia, jakie jest konieczne, jeżeli jest mowa o blacie roboczym. Warto również pamiętać, że na blacie stawia się różnego rodzaju sprzęty kuchenne.

 

https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/