Wybieramy drzwi – wszystko o drzwiach wejściowych

Drzwi wejściowe to wrota do naszych mieszkań czy domów – muszą odznaczać się one wysoką odpornością na uszkodzenia, ale też estetykę. Czy wiemy wszystko o drzwiach wejściowych? O czym musimy pamiętać podczas wybierania tego elementu elewacji domu czy mieszkania?

Czy wiesz wszystko o drzwiach wejściowych?

Drzwi wejściowe spełniają wiele ról, dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. Drzwi chronią dom czy mieszkanie przed wizytami nieproszonych gości i chronią nasze mienie. W związku z tym powinny być wykonane z materiałów odpornych na próby sforsowania. Na polskim rynku znaleźć można bez trudu drzwi antywłamaniowe, w których zastosowano innowacyjne elementy, pozwalające na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa domowników i mienia. Drugim istotnym aspektem jest estetyka – drzwi do domu czy mieszkania witają gości, chcemy więc, by prezentowały się elegancko. Aby drzwi prezentowały się nienagannie, projektanci proponują wykorzystanie aluminium malowanego proszkowo, naturalnego drewna, dekoracyjnych klamek, frezów, ale też przeszkleń (głównie weneckich). Czy to wszystko o drzwiach wejściowych, co powinniśmy wiedzieć? Zdecydowanie nie – istotna jest też kwestia ochrony przed chłodem. Drzwi muszą być zaprojektowane w taki sposób, by skutecznie chroniły przed wdzieraniem się zimnego powietrza do wnętrza, jak i zapobiegały uciekaniu ciepła na zewnątrz.

Drzwi aluminiowe i drewniano-aluminiowe – wszystko o drzwiach wejściowych

Zdecydowana większość kupujących decyduje się na drzwi drewniano-aluminiowe lub aluminiowe. Odznaczają się one świetnymi parametrami technicznymi, elegancją, ale też trwałością. W przypadku drzwi drewniano-aluminiowych projektanci stosują lite drewno (np. świerkowe), wnętrze docieplane jest pianką termoizolacyjną. Drzwi aluminiowe, pomimo zastosowania „zimnego” metalu, świetnie chronią przed chłodem.

 

 

 

https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/ uylerlake.com zobacz wiecje