Zalety butów SPD

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są buty SPD. Jeśli ktoś mocniej wkręci się w jazdę na rowerze, to powinien zakupić dobrej jakości buty rowerowe. Umożliwi to pokonywanie długich odległości w maksymalnym komforcie.

Zakup butów SPD

Warto mieć na uwadze, że SPD to również określenie pedałów wpinanych. Buty rowerowe należy dobrać do pedałów. Dlatego najpierw trzeba wybrać pedały, a dopiero później buty. Niestety wiele osób popełnia błąd i najpierw decyduje się zakupić buty. W tym artykule wyjaśnimy, jakie buty SPD wybrać, a także jakie są ich cechy charakterystyczne. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie buty rowerowe są najlepsze. Duże znaczenie ma sposób użytkowania roweru oraz czas spędzany na rowerze. Ogólna sprawność rowerzysty także odgrywa ważną rolę. Większość osób zaczyna swoją przygodę z rowerem od zwykłych pedałów. Dopiero później kupuje się modele zatrzaskowe lub klasyczne pedały. Firma Shimano jest odpowiedzialna za przygotowanie systemu SPD.

Buty rowerowe

Shimano to japoński gigant, który od wielu lat wyznacza trendy w branży rowerowej. Należy pamiętać, że SPD dotyczy jedynie pedałów turystycznych oraz MTB. Warto dodać, że SPD-SL to określenie systemu szosowego. Najprościej mówiąc jest to system wpinania butów w pedały. Może to odnosić się do butów górskich, turystycznych oraz szosowych. Wybór obuwia jest niezwykle ważną kwestią, ponieważ od tego zależy komfort jazdy. Najlepiej zakupić buty SPD u renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Nawet bardzo wymagający klienci powinni być zadowoleni, ponieważ wybór obuwia rowerowego jest bardzo duży.

Rodzaje butów rowerowych

Większość butów przeznaczonych jest do standardowego MTB, jednak znajdą się również modele do klasycznej jazdy po szosie. Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z rowerem najlepszym wyborem będzie obuwie z elastyczną podeszwą. Zaawansowane osoby mogą użyć sztywniejszej podeszwy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wyjątkiem są buty szosowe, które zazwyczaj są bardzo sztywne. Trzeba jednak pamiętać, że chudzenie w takich butach jest mocno utrudnione, dlatego nadają się tylko na rower. Gdy jeździsz na platformach to specjalne buty rowerowe również mogą się przydać. Lepiej unikać klasycznych trampek, ponieważ są mało wytrzymałe i mogą się bardzo szybko zniszczyć. Do przymierzania butów najlepiej założyć grube skarpety. Problemem są dłuższe wycieczki rowerowe, ponieważ stopa może wtedy spuchnąć. Można też zakupić specjalne wkładki do butów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty spd.

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz live url