Czy trzeba wzywać pomoc drogową do pękniętej szyby?

Na krajowym rynku można zauważyć sporą popularność firm specjalizujących się w kompleksowych działaniach z zakresu pomocy drogowej. Nic w tym dziwnego, ponieważ zapotrzebowanie na ich usługi jest duże. Firmy takie wyjeżdżają do wypadków, stłuczek, a także nagłych awarii na trasie. Jednym z przykładów takiej awarii jest uszkodzenie szyby.

Wiadomo nie od dziś, że szyba stanowi element konstrukcyjny pojazdu, a jej pęknięcie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo i konstrukcję auta. Ponadto uszkodzenia szyby ograniczają widoczność i zwiększają ryzyko wypadku. Nie należy zapominać też o tym, że jazda z pękniętą szybą wiąże się z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz sporym mandatem, gdy dojdzie do kontroli policyjnej.

  1. Skuteczne naprawy w terenie

Zdaniem ekspertów z serwisu PomocDrogowa.info, gdy dojdzie do poważnego uszkodzenia szyby, dalsza jazda jest niemożliwa ze wzgldu na możliwe mandaty oraz na zagrożenia bezpieczeństwa. Okazuje się, że wiele firm zajmujących się pomocą drogową dojeżdża na miejsce awarii i dokonuje naprawy przy pomocy specjalnego kleju do likwidacji mniejszych pęknięć i odprysków.

  1. Profesjonalna pomoc w przypadku poważniejszych uszkodzeń

Poważne uszkodzenie szyby wiąże się z potrzebą skorzystania ze specjalnych usług. Jedną z dostępnych opcji jest wezwanie pomocy drogowej. Oferty takich firm są szerokie. Przede wszystkim tacy usługodawcy są w stanie sprawnie i bezpiecznie przetransportować pojazd do serwisu stacjonarnego, w którym szyba zostanie naprawiona lub wymieniona.

Coraz więcej firm specjalizujących się w pomocy drogowej posiada w swoich ofertach usługi dedykowane dla klientów, których szyby w pojazdach uległy uszkodzeniu. Zwykle takie działania polegają na klejeniu drobnych odprysków przy pomocy specjalnych preparatów. Jeśli uszkodzenia są większe, wówczas jedyną opcją jest transport auta do serwisu zajmującego się wymianą.

Trzecia opcja to mobilne serwisy szyb samochodowych. Firmy takie oferują nie tylko klejenie drobnych uszkodzeń. Zajmują się one również dojazdem i wymianą szyby poza serwisem stacjonarnym. Dysponują one bowiem specjalistycznym wyposażeniem niezbędnym do takich zadań.

  1. Zalety porządnych firm udzielających wsparcia w przypadku uszkodzonych szyb

W naszym kraju działa wiele firm zajmujących się fachowym wsparciem związanym z szybami samochodowymi. Są to pomoce drogowe, mobilne serwisy samochodowe, itp. Tacy usługodawcy charakteryzują się licznymi zaletami, takimi jak na przykład:

  • nowoczesne wyposażenie do działań na trasie,

  • profesjonalny sprzęt holowniczy (pomoce drogowe),

  • wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie pracowników,

  • sprawny dojazd do klienta,

  • sprzęt to wymiany szyby na trasie (mobilne serwisy).

http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://dziennikelblaski.pl/1053513