Okna i drzwi tarasowe – zaprojektuj je z głową!

Przydomowy taras to rewelacyjna przestrzeń, którą z chęcią wykorzystamy w okresie ciepłej wiosny, lata czy jesieni. Aby możliwe było funkcjonowanie na tarasie i stworzenie tam przyjemnego miejsca wypoczynkowego, niezbędne są okna i drzwi tarasowe. Ich wybór wpłynie na funkcjonalność wnętrza, tarasu, ale też na odbiór bryły domu. Jakie rozwiązania wybrać?

Klasyczne okna i drzwi tarasowe

Klasyczne okna i drzwi tarasowe to rozwiązanie o atrakcyjnej cenie, które zapewnia komfort termiczny, ale ma ograniczoną funkcjonalność. Klasyczne drzwi tarasowe są rozwierano uchylne, a szerokość skrzydła może mieć maksymalnie 110 cm. Większe skrzydło w takiej konfiguracji stanie się obciążeniem dla konstrukcji, dodatkowo takie okno tarasowe będzie zajmować sporo miejsca podczas otwierania. Okna i drzwi tarasowe tego typu bardzo dobrze ochronią przed przenikaniem chłodu.

Okna i drzwi tarasowe przesuwne

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe przesuwne to rozwiązanie wybierane przez miłośników światła i prostoty. Osadzone w niskich progach okna i drzwi pozwalają na wydobycie potencjału pomieszczenia poprzez wpuszczenie do niego maksymalnej ilości światła. Atutem jest tu bez wątpienia możliwość zachowania swobody aranżacyjnej wewnątrz salonu (niemożliwe w przypadku drzwi uchylnych).

Okna i drzwi tarasowe o dużej powierzchni – zalety

Zaletą dużych okien i dopasowanych do nich drzwi tarasowych jest bez wątpienia fakt, że wpuszczają one wiele naturalnego światła do wnętrza. W przypadku ekspozycji salonu na stronę południową dodatkowo powoduje to nagrzanie pomieszczenia. Okna tego typu pozwalają też na „otwarcie” salonu na naturę i możliwość swobodnego obserwowania ogrodu nawet zza zamkniętych drzwi tarasowych. Okna o dużych powierzchniach projektowane są w taki sposób, aby w jak najwyższym stopniu chronić wnętrze przed chłodem.

 

 

 

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ live url https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/