Obuwie medyczne – jakie wybrać?

Praca w szpitalu, ośrodku zdrowia, prywatnym gabinecie czy salonie masażu wymaga odpowiedniego przygotowania i dostosowania się do wielu norm. Zbiór przepisów określa nie tylko procedury postępowania w danych sytuacjach, ale również zasady ubierania. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z najważniejszych elementów uniformu medycznego – butom. Czym powinno charakteryzować się obuwie medyczne? Sprawdź!

Ulga dla całego organizmu

Praca w placówce medycznej jest zazwyczaj intensywna i wyczerpująca. Dla lekarza, pielęgniarki czy  osoby odpowiedzialnej za czystość na oddziale spędzenie całego  dnia w niewygodnych butach to prawdziwa katorga. Na dyskomfort  i obciążenie narażone są nie tylko stopu, ale całe ciało. Aby uchronić się przed powstaniem bolesnych odcisków, otarć, wystąpieniem uczucia drętwienia czy opuchlizny, wystarczy zaopatrzyć się w atestowane obuwie o określonych cechach.

Czym powinno charakteryzować się obuwie medyczne?

Buty zaprojektowane z myślą o osobach pracujących w sektorze medycznym wykonane jest z gładkich materiałów, które łatwo utrzymać w czystości (przeważne gumy, skóry ekologicznej). Gumowa, antypoślizgowa podeszwa zapobiega poślizgnięciu się na śliskiej podłodze. Ważne jest, żeby podeszwa butów była gruba i wyprofilowana w taki sposób, aby zapewniała odpowiednie podparcie i amortyzowała wstrząsy podczas chodzenia po twardej powierzchni.  Zwróć uwagę, czy wybrany model ma wentylację niwelującą pocenie.

Chcesz mieć pewność, że nowe buty będą odpowiednie? W takim razie sprawdź, czy posiadają atest BHP  i bezpieczeństwa CE: EN ISO 20347. Na stronie odziezdlamedyka.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

 

https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ live url